Що подивитись у Львові
Західна туристична столиця України – Львів уже багато років зустрічає гостей з різних куточків країни та з-за кордону. Здається, що у місті Лева кожен будинок, квартал, провулок дихають історією. Вони зберігають пам’ять про те, що відбулося багато століть тому. Це і створює неповторний шарм, яким зачаровуються туристи, тільки-но ступивши на львівську землю. Тому важко навіть уявити, що хтось ще не встиг побувати у цьому чудовому місті. Та насправді є багато людей, які тільки збираються відвідати місто Лева і не знають, що необхідно обов’язково побачити у Львові.
Палац Потоцьких
Вул. Коперника, 15
Імпозантний палац прикрашений рельєфами, ліпниною, настінним живописом і вітражами. Палац Потоцьких – яскравий зразок архiтектури зрiлого iсторизму, одна з найцiкавiших архiтектурних пам’яток Львова.
Подивитись на картіЦерква Святого Юра
Площа Святого Юра, 5
З 1998 року храм Святого належать до списку UNESKO. Храм був побудований в 1744 році.
Подивитись на картіГотель "Швейцарський"
вулиця Князя Романа, буд. 20
Готель «Швейцарський» (Hotel Szwajcarski) вперше згадується у пресі в 1894 р. уже тоді він розташовувався за сучасною адресою. Існує легенда про те, як один багатий швейцарець, який працював банкіром не зміг на батьківщині знайти своє кохання. Тільки у нашому місті фортуна посміхнулася йому і він знайшов свою половинку. Після одруження подружжя відкрило на сучасні вулиці Князя Романа міні-готель, який назвали “Швейцарським”. Швейцарець-банкір придумав концепцію готелю: швейцарський сервіс і галицька гостинність — єдине ціле. Подружжя готельєрів неабияк любило вино, вони їздили по винних регіонах Франції та Італії у пошуках найякіснішого напою. Згодом відкрили у готелі власний винний погріб. У погребі проводили винні дегустації, де завжди був аншлаг. Пригощали сирами з ферм Львівської області. Також у 1905-1928 року у приміщенні готелю розташовувалася крамниця антикваріату Семюеля Бодека. В путівниках Львова станом на 1935 рік згадується, що за вказаною адресою діяв готель Саскі / Saski. Це свідчить що готель тимчасово перейменовувався). За Ігорем Мельником готель мав назву «Саксонський». У 2006 р. будинок, де зараз міститься готель було відреставровано. Оновлений готель “Швейцарський” відчинив свої двері 25 червня 2007 року. У сучасному винному погребі готелю зберігається раритетна австрійська цегла та ще кілька експонатів тієї епохи. У винній колекції погребу — іспанське сухе вино Масето з 2001 року, пляшка якого коштує 60 тисяч гривень. В готелі знаходиться міні музейна експозиція, де можна побачити меню ресторану готелю з цінами, написане від руки. Також є старовинні фото гостей готелю та інші раритетні предмети, серед яких свічники, ключ від номера і навіть засушена троянда.
Подивитись на картіОперний театр
Пр. Свободи, 28
Львівський Оперний театр – архітектурна перлина Львова у стилі неоренесансу (1901 рік), один з найгарніших театрів Європи.
Подивитись на картіПлоща Ринок
Пл. Ринок, 1
Центр політичного, громадського, культурного і торгового життя міста протягом 500 років, серце Львова, історичний початок європеїзації України.
Подивитись на картіРатуша
Пл. Ринок, 1
Львівська ратуша – адміністративний будинок у центральній частині Львова. Вхід у ратушу безкоштовний, на її вежі перебуває платна оглядова площадка, з якої відкривається вид на місто.
Подивитись на картіКаплиця Боїмів
пл. Кафедральна, 1
Каплиця Боїмів була збудована як склеп для родини купців Боїмів. Спочатку ця територія належала міському кладовищу. На східному фасаді збереглися портрети Георга Боїма та його дружини Ядвіги. Це видатний твір львівського мистецтва XVII століття.
Подивитись на карті